Національно-патріотичне виховання молоді в умовах воєнного стану
День добровольця
Сьогодні учні 11 групи разом із викладачем історії України Ковальчук Ніною Яківною та бібліотекарем Рудик Галиною Іванівною взяли участь у заході до Дня українського добровольця, організованого в Тернопільській міській бібліотеці - філії № 4 для дорослих "Етно-центр".
Щиро дякуємо нашим воїнам, які добровільно стали на захист України.
Ви наші Герої - ВИ ЗАПОРУКА НАШОЇ ПЕРЕМОГИ!!!
Шевченківські дні - 2023
Міні-виставу "Шевченківські музи" презентували сьогодні для своїх ровесників та педагогів учениці та учні 31 та 33 груп під керівництвом викладача української мови та літератури, заступника директора з навчально-виховної роботи Міщун Лілії Сергіївни.
Через віки промовляє до нас Великий Кобзар, надихає, даючи нам силу та наснагу у боротьбі...
Творчий проект "Неоголошена війна"
Рік тривог, болю, віри, незламності…UA
Схиляємо голови у глибокій пошані до героїв Небесної Сотні , вшанування світлої пам’яті полеглих Захисників України, поваги до Збройних сил України й усього українського народу, який героїчно боронить власну державу.
Дякуємо керівникам гуртків Галині Яровенко, Ользі Зіньчишин та нашим артистам за глибокі емоції , які торкнулися кожної душі.
300-річчя від дня народження Григорія Сковороди (3 грудня)
«Мандрівна академія», «людина-університет» своєї епохи. Це про ГРИГОРІЯ СКОВОРОДУ , який себе називав сином свободи.
Про цікаві факти з життя митця, мандрівного філософа, письменника, який був найвидатнішою постаттю в культурному та літературному житті України ХVIII ст. Григорія Сковороду говорили сьогодні третьокурсники під час круглого столу в бібліотеці училища.
Афоризми від Сковороди:
* Бери вершину і матимеш середину.
* З усіх утрат втрата часу найтяжча.
* Коли не можу нічим любій Вітчизні прислужитися, в кожному разі з усієї сили намагатимуся нікому ні в чому не шкодити.
* Більше думай і тоді вирішуй.
* З видимого пізнавай невидиме.
* Не той дурний, хто не знає… але той, хто знати не хоче.
* Хто соромиться визнати недоліки свої, той з часом безсоромно виправдовуватиме своє невігластво, яке є найбільшою вадою.
* Хто швидко приліплюється до нової думки, той швидко від неї і відпадає.
* Життя наше – це подорож, а дружня бесіда – це візок, що полегшує мандрівникові дорогу.
* Чисте небо не боїться блискавки та грому.
* Що швидко запалюється, те раптово гасне.
* Більше думай і тоді вирішуй.
Гасло свята цьогоріч: «Вистояли на Майдані- переможемо у війні!», Теперішня війна – це новий Майдан, але вже в межах всієї країни…адже Україна - територія гідності та свободи. Сьогодні ми вшановуємо патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору та низько схиляємо голови перед кожним Захисником нашої свободи.
#мовапереможе
Мова - наша зброя !Під час війни це як ніколи стало зрозумілим. Розпочався День української писемності та мови в училищі віршованим флешмобом
«Ми подолаєм тебе, враже, рідним словом,
Бо в ньому є Шевченків «Заповіт»!
Ми переможемо обов’язково,
І буде Україна вільна на весь світ!»
Цікаво пройшла інтелектуальна гра«Я - Мова Українська! Слухай, світе, Як я лунаю у поемах і піснях» ( мовознавці групи 31 та лицарі слова групи 33). Викладач Лілія Міщун підкреслила, що важливо не лише наголошувати на минулому, а й показувати , що й сьогодні наша мова та культура розвивається.
Традиційно учні та педагоги училища писалиРадіодиктант національної єдності, який є не лише тренажером перевірки грамотності, а й мотивацією для усіх вчити, поважати рідну мову й не боятися помилок.
Національно-патріотичне виховання молоді в умовах воєнного стану