46011 м. Тернопіль, Проспект С. Бандери 74а тел./факс: +38 (0352) 24-35-00
ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВИЩЕ
ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ
ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ

      

Навчально-практичний будівельний центр КНАУФ

Про роботу навчально-практичного будівельного центру КНАУФ Тернопільського вищого професійного училища  технологій та дизайну.
 
29 квітня 2010 року підприємство «КНАУФ ГІПС Скала» відкрило навчально-практичний будівельний центр КНАУФ (УПСЦ) у Тернопільському вищому професійному училищі технологій та дизайну. «Центр в Тернополі перевершив за своїми параметрами і можливостям всі попередні в системі навчання фірми КНАУФ: сучасний дизайн, який демонструє можливості систем сухого будівництва, зручні майстерні та аудиторії» - говориться у статті міжнародного журналу «Вести КНАУФ» (№4 2010 рік). На відкритті були присутні генеральний керуючий групи КНАУФ СНД д-р Герд Ленга, директор департаменту професійно-технічної освіти Міносвіти України Т.М. Десятов, генеральний директор «КНАУФ ГІПС Київ» А.М. Гавриш, генеральний директор «КНАУФ ГІПС Скала» І.Є. Балафін, генеральний директор «КНАУФ МАРКЕТИНГ» (Київ) А.Ю. Старченко, представник проекту «Програма сприяння економічному розвитку та зайнятості» Ю.М. Обшанская, академік-секретар відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України Н.Г. Ничкало, директори десятків профтехучилищ з усіх областей України.
 
Центр має дві майстерні (сухого і мокрого будівництва), навчальну аудиторію, конференц-зал, методичний кабінет, допоміжні приміщення. Робочі місця для навчання за професією «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» зроблені мобільними, що вдвічі збільшило можливості майстерень.  
 
На базі НПБЦ готують  фахівців  за професією «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» та проводять перепідготовку  робітників  за короткотерміновою 40-ка годинною програмою.                                
Враховуючи специфіку закладу, після відкриття НПБЦ КНАУФ, професійно-практичну підготовку було спрямовано на розвиток художньої творчої активності учнів та розробку нових технологій у застосуванні матеріалів компанії КНАУФ для художнього оздоблення інтер’єру. Було розроблено і апробовано та вдосконалено ряд технологій формування і декорування виробів із матеріалів КНАУФ, які не мають аналогів як в Україні, так і в будь-якій іншій країні світу :
 1. Розпис та аерографія по ГКП (Альфрейний розпис).
 2. Ажурний та силуетний накладний декор по ГКП. 
 3. Художня різьба по гіпсокартону (по мокрій поверхні).
 4. Шаблонна гіпсопластика.
 5. Гіпсопластика мастихіном.
 6. Гіпсопластика шприцом.
 7. Гіпсопластика кистю.
 8. Кольорова гіпсопластика.
 9. Аеропластика.
 10. Комбінаторна гіпсопластика (з використанням плиток, декоративних камінців і т. д.)
 11. Матрична гіпсопластика (за допомогою силіконових форм).
 12. Фактурна гіпсопластика (за допомогою підручних матеріалів).
 13. Гончарно-токарні  роботи з сумішами КНАУФ.
 14. Художні копіювальні роботи на дублікаторі.
 15. Художнє моделювання утилітарних речей з ГКП.
В процесі творчих розробок була поставлена мета – розробка композицій утилітарних предметів та оригінальні способи їх декорації.
 
Вся проведена робота спонукає учнів до розвитку творчої активності, до художньої творчості і професійного становлення, піднімає естетичний емоційний стан, зацікав¬леність учнів до професії. НПБЦ дає найпривабливішу перспективу для училища – впровадження в навчальний процес інноваційних будівельних технологій. 
 
Як підсумок творчої праці колективу училища, з ініціативи компанії «КНАУФ», на базі закладу було проведено Всеукраїнську науково - практичну конференцію  «Творче  мислення з матеріалами та технологіями КНАУФ» у програмі якої відбулись:
 1. Семінар за тематикою “Психологія сприйняття форми та кольору”,
 2. “Основи художньої грамоти”, “Види художніх технік оздоблення”.
 3. Всеукраїнський конкурс творчих робіт.
 4. Майстер-класи з художніх технік оздоблення інтер’єру матеріалами КНАУФ.      
В ході конференції, компанією «КНАУФ», визнано наш навчальний заклад «Лідером у впровадженні нових декоративних технік у систему сучасних будівельних технологій  та нагороджено Почесною грамотою. 

Про результати Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності "КНАУФ"

З Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії "монтажник гіпсокартонних конструкцій", що проходив  у м.Калуш Івано-Франківської області,  повернулась команда у складі педагогів та учнів, яка завоювала  друге місце за результатами теоретичного та практичного турів.

Вітаємо  фіналістів: викладача спецдисциплін Кметь Ірину Богданівну, майстра виробничого навчання Тивонюка Анатолія Васильовича, учнів Боднара Віталія та Рольського Олега під керівництвом Демківа Василя Григоровича.

Молодці! Бажаємо подальших професійних успіхів!

 
 

Тернопільське вище професійне училище технологій та дизайну

Всі права захищено © tvpu.te.ua, 2008-2015.